Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na „Oppenheimera”!

zakończona

Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na najnowszy film w reżyserii Christophera Nolana „Oppenheimer”. Biograficzna produkcja wejdzie do kin 21 lipca! Bilety już są dostępne w kasach kin sieci Multikino, na www.multikino.ploraz w aplikacji mobilnej.

 

Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Multikino uruchomiło przedsprzedaż biletów na pokazy premierowe od 21 do 23 lipca. Bilety można nabywać w kasie każdego kina sieci, przez stronę www.multikino.pl oraz aplikację.